SVAZEK OBCÍ DYJE
Dyjákovice, Hrádek, Křídlůvky, Slup, Strachotice, Valtrovice
Vás vítá na svých internetových stránkách
H-ELECTRONIC
(c) 2008
webmaster
Aktualizace
návštěv: 121688
Všechny informaceObčanTuristaPodnikatel
Memoriál FRITZE SEIDLA -  vzpomínková cykloturistická akce - ohlédnutí (4.9.2008)

Memoriál FRITZE SEIDLA 2008

Memoriál Fritze Seidla

Ke vzpomínce na Mgr. Fritze Seidla, regionálního manažera se sešlo na hraničním přechodu Mitterretzbach/Hnanice nebývale mnoho účastníků. Krásné počasí a dobrá nálada provázely celou akci která proběhla dle předem připraveného programu a byla rakouskými přáteli bezchybně organizována.

Tentokrát vedla trasa po rakouském území. První zastávka byla v barokním farním kostele v Unterretzbachu, následně se jelo do Kleinriedenthalu a zpět do Retzu, dále do Oberretzbachu k tzv. kamenné spirále a zakončení bylo na kultovním místě tzv. sv. kameni.

Závěrem poděkování rakouským organizátorům, zejména pracovníkům kanceláře RETZER LAND v Retzu, všem účastníkům a příště se těšíme na setkání na české straně.

Fotografie najdete na Memoriál FRITZE SEIDLA 2008
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Údolím na kole - Ein Tal am Rad 2008 - devátý ročník (3.6.2008)

Pozvánka na cykloturistickou akci

cyklista

V neděli 8. června 2008 se bude již po deváté konat amatérský cyklistický závod Ein Tall am Rad - Údolím na kole. Tato akce není závodem v pravém slova smyslu, je určena pro cykloturisty, rodinné týmy a vítězí ten, kdo dokáže projet plánovanou trasu, nebo alespoň její část vedoucí česko-rakouským územím

Start je možný od 9 do 13 hodin z kterékoliv občerstvovací stanice, kterých je na česko-rakouském území celkem 17. Jednotlivé obce připravují doprovodný kulturní program a ochutnávku vín.

Podrobnější informace budou včas poskytnuty na stránkách dotčených obcí SO Dyje a zejména na stránkách obce Jaroslavice.
Více informací


Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Cyklotrasa Praha - Vídeň (6.6.2006)
V rámci týdne cykloturistiky 2006 byla uspořádána propagační jízda cyklistů na Greenways Praha - Vídeň. Ve čtvrtek 1. června vyjeli ze Znojma a pokračovali přes obce Strachotice, Slup, Jaroslavice, Hrádek a Dyjákovice směrem na Mikulov a Valtice. Cíl cesty byl v sobotu po poledni ve Vídni, na velvyslanectví ČR. Jedná se již o třetí ročník této jízdy na trase Greenways Praha - Vídeň, kdy projíždí peloton jednotlivými místy, kde na trase došlo k postupnému dobudování informačních a odpočinkových míst v souladu s myšlenkami projektu zelených stezek.
Svazek obcí Dyje využil této akce ke slavnostnímu odhalení cyklistického odpočívadla a informačního panelu „Příroda na Greenways“ na hrázi Jaroslavického rybníku a symbolickým přestřižením pásky byl uveden  do provozu.
Slavnostního aktu se zúčastnili i někteří starostové Svazku obcí Dyje,  vedoucí Rybníkařství Jaroslavice a organizátoři propagační jízdy z Nadace Partnerství.
Svazek obcí Dyje v roce 2004 zpracoval projekt na přeložení páteřní trasy Greenways z hlavní frekventované silnice  na  místní komunikace  a polní cesty v našem regionu. Součástí tohoto projektu bylo značení nové trasy a osazení cyklistického odpočívadla s informačním panelem.
Finančně se na tomto projektu spolupodílely obce svazku za finanční pomoci Nadace Partnerství.
Pro ukázku zveřejňujeme pár fotografií, budeme ale raději, když vezmete kolo a přijedete se na informační panel podívat osobně.
U Jaroslavického rybníka GW06 U Jaroslavického rybníka GW06 U Jaroslavického rybníka GW06 U Jaroslavického rybníka GW06 U Jaroslavického rybníka GW06 U Jaroslavického rybníka GW06 U Jaroslavického rybníka GW06 U Jaroslavického rybníka GW06
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Společné aktivity
OdrážkaMemoriál FRITZE SEIDLA -  vzpomínková cykloturistická akce - ohlédnutí 4.9.2008
OdrážkaÚdolím na kole - Ein Tal am Rad 2008 - devátý ročník 3.6.2008
OdrážkaCyklotrasa Praha - Vídeň 6.6.2006
OdrážkaOtevření cyklistického odpočívadla 31.5.2006
OdrážkaObnova parků v obci Hrádek 1.5.2006
OdrážkaObnova parků 28.4.2006
OdrážkaTéma Velikonočních svátků 14.4.2006
OdrážkaMezinárodní Den Žen 8.3.2006
OdrážkaPéče u kulturní památky 29.8.2005
OdrážkaZkušební provoz webových stránek SO Dyje zahájen 2.3.2005