SVAZEK OBCÍ DYJE
Dyjákovice, Hrádek, Křídlůvky, Slup, Strachotice, Valtrovice
Vás vítá na svých internetových stránkách
H-ELECTRONIC
(c) 2008
webmaster
Aktualizace
návštěv: 81324
Všechny informaceObčanTuristaPodnikatel
Přidána možnost vyhledávání pomocí portálu www.google.com (31.8.2007)

Vedle již existujícího klasického vyhledávání přibyla možnost prohledávat stránky pomocí portálu www.google.com.

Za technickou podporu Petr Gajdůšek


Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Nechte se informovat o novinkách na našem portálu pomocí RSS čtečky (3.8.2007)

Chcete být přehledně a včas informovaní o novinkách na našem webu, aniž byste neustále museli kontrolovat, jestli na našem portálu nepřibyl nový článek nebo nový dokument?

Pokud jste v minulosti chtěli zjistit, zda je něco nového, museli jste si otevřít ve webovém prohlížeči tyto stránky a pročítat novinky. Možná jen proto, abyste shledali, že tu "umřel pes". Ale co když se něco objeví za hodinu? Nebo večer? To abyste se sem vraceli několikrát denně. A pokud navštěvujete i několik dalších portálů, stává se snaha zůstat v obraze časově velmi náročnou.

Navíc i při pravidelném navštěvování stránek můžete nějakou novinku přehlédnout. Vyhledání nových článků se vám snažíme usnadnit upozorňováním na novinky. Ale nic není dokonalé. Kvůli přehlednosti je zobrazeno upozornění jen na nejnovější článek v každé rubrice. A tak se velmi snadno stane, že přehlédnete článek nebo dokument, který by právě vás zajímal. Navíc nemáte žádné vodítko, zda jste článek třeba již nepřečetli před týdnem.

Jak z toho ven? Nabízíme vám k odběru informační kanál s novinkami na stránkách.

Jedná se o speciální soubor, který obsahuje informace o nových článcích na portálu a dokumentech na úřední desce. Tento informační kanál se nazývá RSS a používají ho speciální programy, kterým se říká RSS čtečky. Čteček je veliké množství a je možné, že již nějakou máte ve svém počítači nainstalovanou. Pokud ne, na konci tohoto článku jsou odkazy na některé z nich. RSS čtečka pravidelně stahuje soubor s RSS kanálem, a přehledně vám zobrazuje informace o nových článcích včetně data publikování a celého textu článku nebo alespoň jeho úvod. Pokud se rozhodnete, že si článek chcete přečíst, čtečka vám ho přímo otevře v okně vašeho prohlížeče. Pomocí čtečky můžete mít po ruce novinky ze všech serverů, které navštěvujete, aniž byste je museli pracně hledat. Stačí do čtečky přidat RSS soubor z dané webové stránky.

Jak na to?

Nejdříve musíte mít zprovozněnou některou RSS čtečku. RSS čtečka nemusí být pouze samostatná aplikace, může to být plugin do vašeho webového prohlížeče, do e-mailového klienta, nebo do Instant Messager (např. psi nebo icq). RSS kanály můžete také přidat do služeb některých serveru (např. e-mail na www.seznam.cz, www.clanky.cz apod.) Integrovanou RSS čtečku například přímo obsahují webové prohlížeče Firefox, Opera nebo e-mailový klient Thunderbird. Existují i pluginy pro Microsoft Explorer nebo univerzální komunikační program Miranda. Možná již nějakou čtečku máte, a třeba to ani nevíte. Pro sledování novinek stačí do čtečky přidat RSS soubor z konkrétní webové stránky. Na tomto portálu je odkaz na RSS soubor umístěn na okraji každé stránky nebo přímo zde. Zkuste na něj kliknout, pokud máte nainstalovanou čtečku, měla by se spustit a nabídnout vám odebírání tohoto kanálu. V opačném případě musíte nějakou čtečku nainstalovat. Každému vyhovuje něco jiného, pokud se rozhodnete pro RSS čtečku ve formě samostatné aplikace nebo pluginu, můžete si vybrat ze seznamu RSS čteček na následujících adresách:

Pokud čtečku máte nainstalovanou, a přesto se vám nedaří přidat do ní kanál kliknutím na uvedený odkaz našeho RSS souboru, budete muset přidat kanál ručně. Spusťte vaší RSS čtečku a v menu vyberte položku, která vám umožní přidat/přihlásit nový kanál. Budete dotázáni na adresu RSS souboru, která je http://www.sodyje.cz/index.php?mode=rss&lang=cz. Můžete nastavit i časový interval, ve kterém se budou stahovat informace o novinkách - nenastavujte ho prosím příliš krátký, zatěžovalo by to server, interval kolem jedné hodiny a vyšší je ok.

Doufám, že tato nová služba přispěje k vaší spokojenosti.

Za technickou podporu Petr Gajdůšek


Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Obsah sekce Novinky na portálu www.sodyje.cz
OdrážkaNedostupnost stránek 25.9.2018 - omluva 26.9.2018
OdrážkaVýpadek serveru hostingu společnosti SkyNet 2.8.2013 3.8.2013
OdrážkaNedostupnost internetových stránek 10. dubna 2012 10.4.2012
OdrážkaNechte se informovat o nových příspěvcích v návštěvní knize pomocí RSS čtečky 27.10.2009
OdrážkaVýpadek aplikace edeska 22.5.2009
OdrážkaModul Inzerce opraven 17.3.2009
OdrážkaZrušení aplikace POKEC 24.9.2008
OdrážkaRegistr oznámení dle zákona č. 159/2006 Sb. 8.7.2008
OdrážkaPod články lze vkládat názory 31.8.2007
OdrážkaPřidána možnost vyhledávání pomocí portálu www.google.com 31.8.2007
OdrážkaNechte se informovat o novinkách na našem portálu pomocí RSS čtečky 3.8.2007